Hledej Zobraz: Univerzity Kategorie Rozšířené vyhledávání

12 659   projektů
0 nových

Gastronomie v lázeňském provozu

Přípona
.doc
Typ
seminární práce
Stažené
0 x
Velikost
0,3 MB
Jazyk
český
ID projektu
10324
Poslední úprava
22.05.2017
Zobrazeno
1 017 x
Autor:
quadra
Facebook icon Sdílej na Facebooku
Detaily projektu
Popis:
1 Postavení společného stravování a hotelnictví
Vývoj hotelnictví, jeho charakteristika, význam, členění společného stravování na komerční a institucionální formu,jejich rysy, charakteristika způsobu zajišťování a základní funkce - ohlédnutí se za minulostí k pochopení budoucnosti

S rostoucí pracovní zátěž, stresem a zvyšujícím se časovým nárokům v běžném pracovním životě jedince, stoupají i jeho nároky na kvalitně strávený volný čas. Z toho jednoznačně vyplývá i požadavek současného zákazníka na zvyšování nároků na kvalitu služeb ve veřejném stravování. Lze konstatovat, že význam hostinských služeb přímo úměrně roste se změnami životního i pracovního stylu.

Nový životní styl s sebou nese poznání spojené s cestováním, prožitky s ochutnáváním doposud neznámého, a srovnání s konkurencí ve všech sférách služeb. Tato fakta začínají ohrožovat dostupné znalosti a dovednosti provozovatelů gastronomických zařízení a ohrožovat jejich doposud relativně snadnou existenci v této sféře podnikání.

Klíčová slova:

stravování

hotelnictví

management

stravovací úsek

společenská akce

nápojové lístky

Obsah:
  • 1 Postavení společného stravování a hotelnictví
    2 Food & Beverage Management v organizační struktuře hotelového podniku na konci 90. let 20. století
    3 Společné stravování a jeho členění
    3.1 Způsob zajišťování a základní funkce stravovací jednotky
    4 Charakteristika stravovacího úseku hotelu
    4.1 Prostorové a dispoziční řešení provozovny stravovacích služeb
    4.2 Pracovníci stravovacího úseku
    4.3 Požadavky na obsazení místa
    4.4 Food&Beverage management
    4.5 Náplň práce jednotlivých pracovníků
    4.6 Operativní evidence ve stravovacím úseku
    5 Výrobní střediska, jejich charakteristika a vybavení
    5.1 Výrobní prostory
    6 Odbytová střediska, jejich charakteristika, vybavení
    7 Společenské akce
    8 Jídelní a nápojové lístky
    8.1 Náležitosti jídelního lístku
    8.2 Pravidla pro sestavování menu
    8.3 Nápojový lístek
    9 Kontrolní činnost ve stravovacím úseku
    9.1 Kontrolní orgány
    10 Bezpečnostní, protipožární a hygienické předpisy ve stravovacích zařízeních
    11 Ekologie provozů společného stravování
    12 Odborná literatura

Zdroje:
  • BERÁNEK, J. Provozujeme pohostinství & ubytování. Praha: Grada, IBSN 80-86724-02-6.
  • BERÁNEK, J. - KOTEK, P. Řízení hotelového provozu. Praha: Grada, 1996. ISBN 80-7169-400-2.
  • ČERNÝ, J. Moderní kuchyně ve společném stravování. Třebestovice: RATIO, ISBN 80-86351-06-8.
  • INDROVÁ, J. Hotelový management. Praha: VŠE, 1996. ISBN 80-7079-775-4.
  • INDROVÁ, J. - VOŘÍŠEK, K. Yield Management a jeho uplatňování v hotelnictví. VŠE Praha: 1997, ISNN 80-7079-752-5
  • COUSINS, J. - FOSKETT, D. - SHORTT, D. Food & Beverage Management. 3ed. London: Longman Publ. 1999. ISBN 0-582-27543-1.
  • Jídelní lístek nástroj řízení a věc prvořadého významu. Praha: NFHR, 1995
  • Food and beverage management. Praha: NFHR, 1995.
  • Green Management. Praha: NFHR, 1995.
  • Odborné časopisy: Food Service , Hotel Revue.