Hledej Zobraz: Univerzity Kategorie Rozšířené vyhledávání

12 619   projektů
0 nových

Případová studie PS-MOP-5 - Optimalizace počtu vykonavatelů operací - specifický případ

«»
Přípona
.pdf
Typ
studijní materiál
Stažené
0 x
Velikost
0,4 MB
Jazyk
český
ID projektu
5818
Poslední úprava
25.05.2015
Zobrazeno
309 x
Autor:
petr.cerny
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Tato případová studie se vlastně skládá z popisu několika dílčích případů, které jsou vzájemně, zejména obsahově, různým způsobem provázány. Autoři studie nezískali povolení uvést pravá jména dotčených soukromých, fyzických i právnických osob, a proto uvádějí smyšlená jména.
1. Problém na zámku
Zámek Dolní Dubová má pro návštěvníky připraven jeden okruh v trvání prohlídky kolem 50 minut. Po absolvování každého okruhu má průvodce 10 minut přestávku, tedy když je dost návštěvníků, tak začíná svou pouť každou hodinu ve stejnou minutu - např. 9:40, 10:40 atd.
Minimální počet návštěvníků v jedné skupině je 5, maximální 20. Minimální časový odstup mezi skupinami je 5 minut, tzn. maximální počet průvodců ve službě je 12. Průvodní slovo je zásadně v češtině, zahraniční hosté si mohou velmi levně koupit obrázkový katalog prohlídkové trasy a průběžně jej sledovat.
Zámek trvale zaměstnává jen jednoho průvodce, ostatní pracují na smlouvu o provedení práce. Jednou ze smluvních podmínek je, že externí průvodce přijde do služby jen na základě telefonické nebo osobní dohody s Dr. Procházkou, kastelánem zámku, uskutečněné nejpozději do 18. hodiny předcházejícího dne před nástupem služby.
Problém Dr. Procházky je odhadnout, kolik asi přijde návštěvníků následující den, od čeho se bude odvíjet počet potřebných průvodců. Sám uznává, že se mu nedaří přijímat správná rozhodnutí. Jednou má k dispozici jen tři průvodce a potřeboval by jich nejméně pět, jindy jich pozve šest a stačili by klidně dva.

Klíčová slova:

management operací

zámek

Dolní Dubová

lyžařské autobusy

stanoviskoObsah:
  • 1. Problém na zámku
    2. Problém s „lyžařskými“ autobusy
    3. Stanovisko odborníka