Hledej Zobraz: Univerzity Kategorie Rozšířené vyhledávání

12 628   projektů
0 nových

Srovnání zemí BRIC - Světová ekonomika

«»
Přípona
.doc
Typ
seminární práce
Stažené
14 x
Velikost
0,4 MB
Jazyk
český
ID projektu
2587
Poslední úprava
02.06.2015
Zobrazeno
954 x
Autor:
leonek
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Srovnání zemí BRIC

BRIC - tyto čtyři písmena označují začáteční písmena názvů států Brazílie, Rusko, Indie a Čína.Tyto země jsou čtyři nejrychleji se rozvíjející ekonomiky světa. Patří do skupiny rozvíjejících se trhů (emerging markets - EM), jejich vliv na světovou ekonomiku, je však v porovnání s ostatními zeměmi EM nesrovnatelně větší. Jejich HDP se blíží k desetině celosvětového HDP a dále roste.


Fond Parvest BRIC Equities

Na konci května 2006 vznikl nový fond Parvest BRIC Equities. Tento fond investuje především do ekonomiky v zemích BRIC. Fond Parvest BRIC Equities patří do skupiny BNP Paribas Asset Management, což je investiční společnost.
„Parvest BRIC Equities spravuje kromě hlavního manažera v každé ze čtyř zemí BRIC také zkušený lokální specialista. Parvest BRIC Equities tým čítá dále 30 místních analytiků, 2 kvantitativní analytiky pro územní alokaci a kontrolu rizika a 2 makroekonomy specializující se na rozvíjející se trhy. Kromě výhody místních zkušených členů týmu fond těží z faktu, že BNP Patribas Asset Management na rozvíjejících trzích spravuje majetek v ceně 16 miliard Euro. V České republice je v současnosti Parvest BRIC Equities jedinou možností, jak do čtyř nejrychleji rostoucích ekonomik světa souhrnně investovat.“
(Citace: http://www.mesec.cz/tiskove-zpravy/bric-ctyri-nejperspektivnejsi-ekonomiky-sveta/)
Podle odhadů vývoje ekonomiky bude do 25 let ekonomika zemí BRIC na 50% úrovni zemí G7 a do 40 let ji předčí. Důvodem tohoto růstu je velké množství mladých vzdělaných a zručných zaměstnanců.

Klíčová slova:

bric

hdp

parvest

ekonomika

paribas

jměníObsah:
 • Fond Parvest BRIC Equities
  Ekonomická situace jednotlivých zemí
  Brazílie
  Rusko
  Indie
  Čína
  Růst reálného HDP
  Závěr

Zdroje: