Hledej Zobraz: Univerzity Kategorie Rozšířené vyhledávání

12 646   projektů
1 nových

Jednoduše a efektivně podle pravidla: Edituj, co vidíš

«»
Přípona
.doc
Typ
seminární práce
Stažené
0 x
Velikost
0,6 MB
Jazyk
český
ID projektu
2407
Poslední úprava
06.12.2013
Zobrazeno
1 041 x
Autor:
eliskabila
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Prezentace měst a obcí na internetových stránkách nabývá po platnosti nového správního řádu zcela nového významu a vážnosti. Nejedná se jen o marketingový nástroj komunikačního mixu, ale i o nutnost pro splnění zákonných požadavků. Obec musí např. být schopna zajistit vyvěšení informací na internetové i klasické úřední desce v požadovaný termín. Weby s redakčním systémem vismo Online jsou pro uvedené potřeby plně specializovány.

Úvod

Na začátek uvedu některé pojmy, které jsou spjaty s uvedeným tématem. Je obecně známo několik anglických zkratek, které jsou v této problematice všudypřítomně používány.

Zkratka CMS z anglického Content Management System znamená Systém pro správu obsahu. Jedná se o systém, s jehož pomocí je možné spravovat daný obsah.
Konkrétně pak zkratka WCM Web Content Management znamená Správa obsahu webu. Touto zkratkou se značí přímo systém pro správu webu.
Do češtiny můžeme anglický výraz přeložit jako Redakční systém, kterému náleží česká zkratka RS odpovídající anglické zkratce CMS.

Redakční systém je vhodné použít při pravidelném aktualizování informací na webu, nebo při správě rozsáhlých dat ve formě databází. Ovšem i uživatelé, kteří mají pouze jednoduchý firemní web nebo osobní stránky, mohou také redakční systém plně využít.
Na našem trhu existuje nyní nepřeberné množství firem, které nabízejí redakční systémy. Firmy se o tento produkt začaly zajímat s rostoucími požadavky zákazníka. Ti požadují rychlý a jednoduchý systém, kterým by včas vkládali nový a upravovali stávající obsah webových stránek, aniž by museli mít znalosti potřebné k tvorbě internetových stránek.
Dalším podnětem bylo také nařízení nového správního řádu, který ukládá zveřejňovat obsah úřední desky měst a obcí i způsobem umožňujícím dálkový přístup. Pro splnění těchto požadavků je téměř nutností obsluhovat internetové stránky redakčním systémem a už není možné spoléhat se jen na služby dobrovolných webmasterů.
Firem, které nabízí redakční systémy malým a středním firmám, je opravdu mnoho. Ovšem lídrem na trhu v segmentu měst a obcí je společnost WEBHOUSE, s. r. o., která nabízí redakční systém vismo Online.

Klíčová slova:

cms

wysisyg

online praxe

redakční systém

vlastní zpravováníObsah:
 • Jednoduše a efektivně podle pravidla: Edituj, co vidíš 2
  Úvod 2
  1 Společnost WEBHOUSE, s. r. o. 3
  2 Redakční systém vismo Online 3
  3 Vismo Online na Městském úřadě v Mohelnici 4
  4 Vismo Online v praxi 5
  Závěr 7
  Použité literární zdroje 7

Zdroje:
 • 1. WEBHOUSE, s.r.o.. Přehled složek dokumentů [online]. c2008 [cit. 2008-24-04]. Dostupné z WWW < http://www.webhouse.cz/vismo/ >.
 • 2. POKORNÝ, J. CMS, WCM, RS [online]. c2004 [cit. 2008-29-04]. Dostupné z WWW .