Hledej Zobraz: Univerzity Kategorie Rozšířené vyhledávání

12 633   projektů
0 nových

Obal a jeho funkce - aplikování v konkrétní společnosti

«»
Přípona
.doc
Typ
semestrální práce
Stažené
0 x
Velikost
0,9 MB
Jazyk
český
ID projektu
11557
Poslední úprava
12.02.2018
Zobrazeno
296 x
Autor:
royal.cut
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
V této práci bychom na základě aplikace na konkrétní případ, potažmo problém, chtěli demonstrovat, jaký vliv mohou mít obaly a obalové materiály na celkovou hodnotu výrobky a jak je jejich optimalizace důležitá pro logistické procesy. Cílem je nalézt formu obalů pro zvolenou společnost, která odstraní současné problémy, především počet reklamací.

Vybrali jsme si společnost věnující se výrobě a prodeji speciálních zdravotnických materiálů. Záměrně ji v této práci nechceme jmenovat, protože jsme pracovali s některými číselnými údaji, které nejsou určeny veřejnosti.

Důvodů pro naši volbu bylo hned několik. Prvním z nich je zajímavost oboru, jímž se tato firma zabývá. Během shromažďování podkladů k této práci jsme se tedy dostali k mnoha pro nás novým informacím. Díky osobním vazbám členky týmu jsme se pak mohli dostat přímo ke zdroji a do detailů se dozvědět, jak a kde produkty vznikají, jakým způsobem se s nimi manipuluje, jak se s nimi obchoduje a tak dále. A tím pro nás nejdůležitějším bodem bylo, že obaly, jež firma v současné době používá, se při přepravě zhruba v 5 % případů poškodí. To představuje nejen další náklady, které dále v práci podrobněji rozebereme, ale stojí i čas a kazí se tak dobré jméno firmy a její spolehlivost. Nezřídka se totiž stává, že vzhledem k povaze produktů je třeba zařídit expresní dodání do zdravotnického zařízení, kde na něj čekají již téměř přímo na operačním sále. Pokud je poškozena byť i jen jedna obalová vrstva, nedá se produkt z bezpečnostních důvodů použít. Vzniklé potíže tak pak nejsou měřitelné pouze penězi.

Zaměřili jsme se tedy na vypracování návrhu propracovanějšího řešení využití obalů, které by odstranilo stávající potíže.

Klíčová slova:

metodika

logistika

balení

štítkování

hodnocení práce

obal

funkce obaluObsah:
 • 1. Úvod 3
  2. Metodika 3
  3. Logistické funkce obalu a design 4
  4. Základní pojmy - literární rešerše 5
  4.1 Logistika 5
  4.2 Reverzní (zpětná) logistika 5
  4.3 Obaly 6
  5. Představení firmy 6
  6. Logistické procesy 7
  7. Návrhy balení 8
  7.1 EVROPSKÉ BALENÍ 10
  7.2 ZÁMOŘSKÉ BALENÍ 11
  8. Štítkování 12
  9. Kritické zhodnocení práce 14
  10. Závěr 15
  11. Použité zdroje 15