Hledej Zobraz: Univerzity Kategorie Rozšířené vyhledávání

12 637   projektů
0 nových

Osobnostně sociální rozvoj manažera a manažerských dovedností

«»
Přípona
.doc
Typ
seminární práce
Stažené
0 x
Velikost
0,3 MB
Jazyk
český
ID projektu
10272
Poslední úprava
15.05.2017
Zobrazeno
534 x
Autor:
quadra
Facebook icon
Detaily projektu
Popis:
Úvod

Když se zamyslím nad otázkou, co bych si v budoucnu přála děla, jaká profesní dráha by mě naplňovala a který druh kariéry by splnil mé sny, které si posledních pár let sním, chtěla bych být dobrým manažerem. Proč? Hned Vám to ráda vysvětlím. Po při škole, když mám volno a nemusím se učit, se prostřednictvím brigády snažím využít volný čas, vydělat nějakou tu korunku a rozšířit si alespoň trochu obzory. Již téměř tři roky pracuji u firmy American Restaurants, s. r. o., která má pod sebou několik dalších firem. Jednou z nich je právě KFC, u které pracuji na pozici pokladní a s manažery naší společnosti jsem v kontaktu po celou dobu, kdy pracuji, ale i mimo ni. Jejich práce mě natolik zaujala, že i já bych si v budoucnu přála mít podobnou náplň práce jako oni. Neříkám, že to bude u společnosti KFC, ale u kterékoli tuzemské či zahraniční firmy.

Dobrý manažer je ovšem velice široký a především složitý pojem, stejně jako jeho samostatná osobnost. Proto se v této seminární práci chci touto problematikou a vším kolem ní zabývat ať tedy vím, do čeho se vlastně chci v životě pustit.

Klíčová slova:

mezilidské vztahy

psychologie osobnosti

charakteristika

temperament

motivační vlastnosti

osobnost manažeraObsah:
 • Úvod
  1. Mezilidské vztahy 1 - 2
  2. Psychologie osobnosti a její charakteristika 3 - 4
  2.1 Charakter 4 - 5
  2.2 Temperament 5 - 6
  2.3 Motivační vlastnosti osobnosti 6 - 7
  2.4 Osobnost manažera nejen v psychologii 7 - 8
  Závěr

Zdroje:
 • VACÍNOVÁ, Marie, Osobnostně sociální rozvoj manažera a manažerských dovedností, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, 2007, 118 s., ISBN 978-80-7044-895-3
 • NAKONEČNÝ, Milan, Psychologie osobnosti, Praha: Academia, 1995, ISBN 80-200-0525-0