Hledej Zobraz: Univerzity Kategorie Rozšířené vyhledávání

12 659   projektů
0 nových

Územně-plánovací a urbanistická analýza - městys Senomaty

«»
Přípona
.pdf
Typ
analýza
Stažené
1 x
Velikost
9,9 MB
Jazyk
český
ID projektu
8185
Poslední úprava
13.06.2016
Zobrazeno
1 296 x
Autor:
dana.lapackova
Facebook icon Sdílej na Facebooku
Detaily projektu
Popis:
A1. Širší vztahy

Městys Senomaty se nachází přibližně 6 km západně od města Rakovník, je i ve stejném správním obvodu této obce s rozšířenou působností. V rámci vyššího členění území se jedná o středočeský kraj. Postavení obce v rámci České Republiky není významné, v rámci okresu se jedná o rozvíjející se obec s perspektivou satelitního městečka.

Řešené území se nachází v Rakovnické pahorkatině, kde je nadmořská výška od 327 do 409 m n.m. Pro Rakovnickou pahorkatinu je typické zemědělské využití krajiny, urbanizace měst je spíše v menší míře. V blízkém okolí obce se nenachází téměř žádné vodní plochy (mimo Rakovnického potoka a Senomatského rybníku). Významným tokem je řeka Berounka, kam území z větší části náleží. Lesy jsou zastoupeny zejména v severovýchodní a ve východní části řešeného území. V rámci Senomat dochází v posledních letech k rozšíření stavebních parcel pro rodinné domy, městys má příhodnou polohu a dobré předpoklady pro satelitní město.

V rámci obce se nachází mateřská školka a základní škola, která se řadí mezi malotřídní. Další objekty pro školství se nachází v obci Rakovník, kam dojíždí většina žáků a studentů. Stejným směrem, tedy do Rakovníka, dojíždí převážná většina obyvatel za prací i do zdravotnických zařízení. Delší dojezdová vzdálenost je do obce Kladno, kam již směřuje pouze mále množství obyvatel. V rámci Senomat je zaměstnán pouze zlomek obyvatel, zdravotní péče v obci není. V obci Senomaty se nachází Obecní úřad, obec samotná spadá do obce s rozšířenou působností Rakovník.

Klíčová slova:

vývoj

obyvatelstvo

sídelní krajina

sídlo

limity

hodnoty

problémy

potenciály

swot analýzaObsah:
 • A1. Širší vztahy
  A2. Minulý vývoj
  A3. Zdroje
  A4. Obyvatelstvo a socioekonomické faktory
  A5. Sídelní krajina
  A6. Sídlo
  B1. Limity využití území
  B2. Hodnoty v území
  B3. Problémy a potenciály
  B4. SWOT analýza
O souborech cookie na této stránce

Soubory cookie používáme pro funkční účely, pro shromažďování a analýzu informací o výkonu a používání stránky.

Nastavení Povolit vše